Subbuteo Club Höpfigheim

 Sports Table Football

1. Grand Prix of Germany - Ludwigsburg 

22. - 23.05.2021 

 

Location:

 

Kelter Benningen

The Citizen House Kelter / Old Town Hall

Great Hall

Beihinger Strasse 2

71726 Benningen am Neckar

 

Germany

 


🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪

entry List:

 

open

                   

  1. Sébastien SCHEEN

 Subbuteo Team Stembert

 (Ranking place 4)

9. Geoffrey MARAIN

AS Hennuyer 

 (Ranking place 117) 

                            17.          


       25.  Rudi KNUF                Atlas FTC

(Ranking place 261)

 2. Sébastien SCHEEN

 Subbuteo Team Stembert

 (Ranking place 7)

 10Tony BRAHAM  

Subbuteo Team Stembert 

 (Ranking place 123)

 

18.

 

 26. Marc REITZ

BSC Schwalbach

 (Ranking place 340)

 3. Christian BLÜMEL

TFC Phoenix

(Ranking place 59)

 

11.

 

 

19.

 

 27. John-Luc MAGDITS

TFC Phoenix

(Ranking place 565)

 4. Christian BLÜMEL

TFC Phoenix

(Ranking place 59)

12.Antonio Mettivieri

SC Chaerleroi  

(Ranking place 161) 


 

20.

 

 

28. 

 

5.  Pascal SCHEEN

 Valetta SC

 (Ranking place 41)

 

13.  

 

21.

 

29. Josef STROBL

TFC Mattersburg 

 (Ranking place N.N)  

6.  Wolfgang LEITNER

TFC Mattersburg 

(Ranking place 43)


14.


22.

30.  Thorsten KORZIL

TFC Mattersburg 

 (Ranking place N.N)  

7.Christian BLÜMEL

TFC Phoenix

(Ranking place 59)


15.


23.


31.Jerome Hyvaert

SC Chaerleroi  

(Ranking place N.N) 

8. William van den HOUTE

Subbuteo Team Stembert

(Ranking place 62)


16.

24.

32. Stephanie CECILLON   

Subbuteo Team Stembert

(Ranking place N.N.)

 

veterans

                             

1. Daniel SCHEEN

 Tiburones FM

 (Ranking place 2)

 9. 

 

17. 

 

 

25.

 

 2.

 10. 

 

18.

 

 

26.  Maxime Canimpe

SC Chaerleroi  

(Ranking place N.N) 

3. David BUSCH

CS Warriors 1983 Torino

(Ranking place 10)

11. Alfred STROMMER

TFC Phoenix

(Ranking place 70)

 

19.

 

 27. Günther EXLER

TFC Mattersburg  

(Ranking place N.N) 

4. Lucio CANICCHIO

ASD SC Salernitana 

(Ranking place 15)


12.  

 

 

20.

  

 28. Gerhard MANDL

TFC Mattersburg  

(Ranking place N.N)

5. Claudio DOGALI

SC Catania 1987 

(Ranking place 20)

 

13. 


 

21.

  

 29. Edin MULASMAJIC

BSC Schwalbach

(Ranking place N.N)

6.Erich HINKELMANN

TFC Mattersburg 

(Ranking place 38)

 14. Uwe STILLER

Master Sanremo

(Ranking place 147)

 22.

 30. Stephan THIELE

BSC Schwalbach

(Ranking place N.N.)

 7.Frank STILLER

Master Sanremo

(Ranking place 46)

 15.Janus GERSIE

BSC Schwalbach

(Ranking place 170)

 23.

31. Werner RUST

1. TFC Aktivist Bergen 74

(Ranking place N.N)

 8.  

 16.

 24.

 32. Martin WIESMANN 

SC Wallisellen

(Ranking place N.N)


ladies 

                

 1. Stephanie CECILLON   

Subbuteo Team Stembert

(Ranking place 2)

 

3.

 

 5. Melanie KRONMÜLLER

Subbuteo Club Höpfigheim

 *** (Ranking place 11)

 

7.

 

2.  

 4.

 

 6.

 

 8.

 


U19

 

 

1. ---

 

 

3. ---

 

 

5. ---

 

 

7. ---

 

 

2. ---

 

 

4. ---

 

 

6. ---

 

 

8. ---

 

 


U15

 

 

1. ---

 

 

3. ---

 

 

5. ---

 

 

7. ---

 

 

2. ---

 

 

4. ---

 

 

6. ---

 

 

8. ---

 

 


U12


 

1. ---

 

 

3. ---

 

 

5. ---

 

 

7. ---

 

 

2. ---

 

 

4. --- 

 

 

6. ---

 

 

8. ---

 

 


TEAM


 1.  Rochefort TS 

 (Ranking place 4)

Probably with the following cast:



            6.  TSC Phoenix

 (Ranking place 23)

Probably with the following cast:

- Christian BLÜMEL

- Alfred  STROMMER

John-Luc MAGDITS

...

 

 

11.

 

 

16.

 

 2. TSC Royal Kaisermühlen

 (Ranking place 7)

Probably with the following cast:


                7. TSC Rain

 (Ranking place 43)

Probably with the following cast:

- Arnold MAIR

- Wolfgang MAIR

- Moritz JUNG

- Andreas JUNG jun.

- Thomas VULPES

- Conny VULPES

 

12.

 

 

17.

 

 3. SC Charleroi

(Ranking place 8) 

Probably with the following cast:


  8. BSC Schwalbach

  (Ranking place 74)

Probably with the following cast:

- Janus GERSIE

- Michael KAPPL

- Marc REITZ

- Stephan THIELE

 

 

13.

 

 

18.

 

4. TFC Mattersburg

(Ranking place 11) 

Probably with the following cast:

- Wolfgang LEITNER

- Erich HINKELMANN

- Gerhard MANDL

- Günter EXLER

- Thorsten KORZIL

- Josef STROBL

 

9.

 

 

14.

 

 

19.

 

5.  Subbuteo Team Stembert 

 (Ranking place 14)

Probably with the following cast:

Sébastien SCHEEN

- Tony BRAHAM

- Stephanie CECILLON

- William van den HOUTE

 

10.

 

 

15.

 

 

20.

 





*** standing 31/12/2020 

 


E-Mail
Anruf
Instagram